Matsi krossirada

Matsi krossirada Varstu valla Hansi talu maadel loodi taluperemehe-krossisõitja Silver Tammemäe eestvõttel 1999 aastal. Esimene külavõistlus peeti 2000 , et rada saaksid tunnustada spetsialistid ja nii on alates 2001 aastast toimunud riburada Eesti ja Balti meistrivõistlusi. Krossirajal on startinud kahekordne Euroopa meister Jaanus Ligur, Valeri Dronov Venemaalt, kes on GAZ –i tehase tiimi  sõitja ning tugevad  Läti ja Leedu bagi- ja veoautokrossi sõitjad.

Igal  aastal on toimunud vähemalt kahed  rahvusvahelised võistlused  bagi- ja veoautokrossis ning üritused on kohaliku rahva hulgas väga populaarsed ja alati publikurohked, kuna alati võistlevad ka sõitjad oma vallast. Kolmel aastal on toimunud ka motokrosse,  kusjuures sõitjad on kiitnud  rada aga kuna motokrosse toimub vabariigis  väga palju siis korraldajad ei ole siin enam võistlusi soovinud pidada. MTÜ Matsi Tehnikaspordi klubi  on projektide toel ka toetust saanud ja aastate jooksul püüdnud rada parendada. Tänavu näiteks  valiti võistlejate poolt ja kinnitati Autospordi Liidu poolt vabariigi parimaks   veoautokrossi korraldajaks Matsi Tehnikaspordi klubi. 

Häid tulemusi on  saavutanud kodurajal harjutada saav perepoeg Sigmar Tammemägi, kes on  GAZ-53 klassis kuuekordne Eesti meister veoautokrossis. Sigmar  on sõitnud ka veoautorallit ja kolmandat aastat osaleb Läti LADA-de võistlusel, kus eelmisel aastal tuli Läti karikasarja võitjaks.

Klubi poolt on korraldatud ka  romurallisõite ja võrrikrosse, sõiduautode lume- ja jäärajavõistlusi ning maakonna  „Talvekarika“  etappe, kus rahvakrossi arvestuses on Sigmar saavutanud samuti häid tulemusi.  

Ja seda kõike toimetab Hansi talu pererahvas peale põllumajandusega tegelemist, haritavat maad on   talul ca 300 ha. Sigmar oma pere kõrvalt töötab ka veel Päästeametis päästjana.

Austus inimestele, kes on otsustanud maal elada ja toimetavad oma töid ja tegemisi suure pühendumusega. Jõudu  neile oma ettevõtmistes.

Hansi  talu pererahval käis külas Malle Vissel

 

Matsi krossid on alati rahvarohked.

Jaga